Mezoterapia Rzeszów

Mezoterapia igłowa to zabieg stosowany od lat 50-tych ubiegłego wieku. Jej twórcą jest Francuz Michael Pistor. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatów pod oczy, na twarz, szyję jak również na różne obszary ciała ( brzuch, uda , ramiona ). Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenikają kosmetyki. Sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, zmuszając ją do regeneracji, a odpowiednie mieszanki substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w bardzo krótkim czasie. Mezoterapia igłowa przynosi świetne rezultaty u pacjentów z delikatną, cienką, wiotką, odwodnioną a także dojrzałą skórą, która traci jędrność. To znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej. Najczęściej do mezoterapii igłowej wykorzystujemy praparaty marek Filorga, Revitacare.

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej ?

Zabieg trwa ok godziny ( w tym znieczulenie ok 30 min), w zależności od potrzeb skóry. Istnieje kilka sposobów wprowadzania preparatu w skórę. Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i mogą pojawić się zasinienia po ostrzykiwaniu. Objawy te znikają w ciągu kilku dni.
Mezoterapię igłową należy wykonywać w serii zabiegów. W zależności od problemu i uzytego preparatu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2 tyg , a następnie co 4-6 tyg zabieg podtrzymujący, lub zawsze wtedy, kiedy czujesz ze Twoja skóra potrzebuje czegoś więcej.

Mezoterapia igłowa w gabinecie Athelas

Z wiekiem nasze ciało naturalnie zmienia swój wygląd. Wyostrzają się rysy naszej twarzy, a jej owal ulega załamaniu. Podobnie skóra naszego ciała: brzucha, szyi, dekoltu, ud czy pośladków zmienia swoją strukturę i staje się wiotka i miało sprężysta. Wszystkie te efekty wynikające z procesu naturalnego starzenia się skóry można w łatwy i mało inwazyjny sposób zniwelować właśnie dzięki zabiegowi, jakim jest mezoterapia igłowa. Podstawowymi wskazaniami do wykonania tego rodzaju zabiegu jest skóra o następujących defektach:

– wiotkość,

– utrata jędrności,

– przebarwienia,

– widoczne naczynka,

– cera sucha lub tłusta,

– cellulit.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem oraz dokładnej weryfikacji stanu skóry na obszarze, którzy będzie poddawany procedurze. Na tym etapie lekarz może także zapytać o występujące w historii pacjenta choroby oraz alergie na niektóre substancje.

Jakie są podstawowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii?

Zaliczmy do nich przede wszystkim:

– choroby nowotworowe,

– ciąża,

– karmienie piersią,

– epilepsja,

– metalowe implanty,

– zakażenia skóry.

Lekarz po obejrzeniu skóry pacjenta dostosowuje substancje aktywne, jakie zostaną podskórnie wprowadzone na danym obszarze ciała. Do najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej preparatów należą: kwas hialuronowy, witamina E, C, A oraz retinoidy, antyoksydanty, koenzym Q10, polifenole, flawonoidy, aminokwasy, karnityna oraz pierwiastki takie jak krzem, miedź, selen, żelazo, mangan czy cynk. Zależnie od problemu zdiagnozowanego przez lekarza, zostaje sporządzony preparat, który najkorzystniej wpłynie na kondycję skóry pacjenta.

Mezoterapia igłowa polega na wkłuciach niewielką igłą, przez która dostarczane są składniki odżywcze w głąb skóry. Jeszcze w trakcie wizyty mogą się pojawić zaczerwienienie, drobne siniaki czy opuchlizna, które ustąpią w ciągu kilku dni od zabiegu.

Preparaty NCTF firmy Filorga

Stworzony przez markę Filorga preparat NCTF wyznaczył złoty standard w swojej kategorii i dziś jest jednym z najlepszych i najczęściej stosowanych produktów do mezoterapii. Preparat NCTF to prawdziwy evergreen, który jest uwielbiany przez pacjentów. Ten ekskluzywny kompleks ponad 50 składników pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty: zrewitalizować skórę, sprawić, by stała się jędrna, nawilżona, pełna blasku i wygładzona. To prawdziwy powiew świeżości dla skóry i stymulowanie jej odnowy w głębokich warstwach.

Preparat NCTF służy również do poprawy jakości skóry głowy stymulując i poprawiając jakość włosów. Produktydo mezoterapii igłowej marki Filorga są nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale też bezpieczne i bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Wykorzystywana podczas produkcji unikatowa metoda filtrów membranowych umożliwia pełną sterylizację preparatów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej efektywności składników.

Preparaty do mezoterapii igłowej NCTF 135 i NCTF 135HA są jednymi z niewielu produktów na rynku zarejestrowanych do iniekcji medycznych.

Oprócz cząsteczek wolnego kwasu hialuronowego są tam też 53 inne składniki: 12 witamin, 23 aminokwasy, 6 koenzymów, 6 minerałów, 5 kwasów nukleinowych i antyoksydant. Preparat NCTF 135 zawiera mniejszą dawkę kwasu hialuronowego, dzięki czemu sprawdza się znakomicie w rewitalizacji skóry młodej i utrzymaniu jak najdłużej jej pięknego, jędrnego i gładkiego wyglądu. W produkcie NCTF 135HA kwasu hialuronowego jest więcej, aż 5 mg/ml. To powoduje nie tylko głębokie nawilżenie, ale też możliwość naturalnego korygowania skóry dojrzałej i nadawania jej optymalnej gęstości.

Mezoterapia igłowa tym preparatem poprawia sprężystość, wygładza drobne zmarszczki spowodowane odwodnieniem skóry, przywraca jej blask i odejmuje lat. Wieloskładnikowa, profesjonalna formuła produktu pozwala też na głęboką naprawę komórkową.

Koktajle do mezoterapii firmy Revitacare

CytoCare® 502/516/532 to luksusowe koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy.

Dzięki produktom CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a skutki starzenia wyraźnie zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej zdecydowanie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®.

Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CytoCare® nadaje skórze spektakularnego blasku i promienistości, powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację do produkcji nowych komórek, a także stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu.

Efekty zabiegu:

 • Intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
 • Głębokie nawodnienie
 • Efekt przeciwutlenianiający i ochronny
 • Zapobiega pojawieniu się “pierwszych zmarszczek”
 • Utrzymuje biologiczną równowagę skóry
 • Zapewnia intensywne odżywianie skóry
 • Zapewnia promienność i blask
Osocze bogatopłytkowe PRP

W obecnych czasach powoli zauważa się odchodzenie od zabiegów inwazyjnych i poszukuje się innych sposobów, które nie tylko zapewnią spektakularne efekty ale również zastąpią drastyczne metody, skrócą czas trwania procedury i ograniczą bolesność zabiegu oraz czas rekonwalescencji.
PRP to skrót od angielskiej nazwy osocza bogatopłytkowego – Platelet Rich Plasma. Jest to autologiczny koncentrat płytek krwi, który stosuje się w zabiegach odmładzających – działa poprzez stymulację naturalnych zdolności organizmu do autoregeneracji.
Zastosowanie osocza pozwala uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu elementów uzyskanych z własnej krwi, przez co jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Najważniejszą rolę w procesie odmładzania, gojenia i regeneracji odgrywają płytki krwi. Są one jednym ze składników krwi, a po jej odpowiednim przygotowaniu i odwirowaniu, uzyskiwany koncentrat zawiera kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa. Osocze bogatopłytkowe poprzez uwalniane czynniki wzrostu ma wpływ na uzyskanie efektów regeneracyjnych skóry, poprawienie jej ukrwienia, odżywienie, odnowę poprzez stymulację komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki tym działaniom skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona. Osocze bogatopłytkowe stosowane jest od wielu lat w chirurgii, ortopedii i stomatologii. W zabiegach estetycznych znane jest od 2004 roku i jest jednym z najpopularniejszych zabiegów .

Przeciwwskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym:

Bezwzględne:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • leczenie preparatami zmniejszającymi krzepliwość krwi.

Względne, czyli tymczasowe:

 • krwawienie miesiączkowe,
 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • przeziębienia,
 • choroby miejscowe skóry,
 • stany zapalne i infekcje.

Czas trwania: indywidualnie

Cena zabiegu: od 250 zł

Mezoterapia

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej to nowoczesna i nieinwazyjna , a zarazem bardzo skuteczna terapia przeciwdziałająca starzeniu się skóry, stymulująca produkcję kolagenu, wygładzająca zmarszczki, blizny i rozstępy. System szybko poruszających się, pulsujących igieł powoduje mikrootwory, przez które możliwe jest wnikanie substancji aktywnych, a skóra dostaje sygnał do rozpoczęcia procesów naprawczych w wyniku których pobudzane są fibroblasty i rozpoczyna się produkcja kolagenu. Do zabiegu wykorzystywane są urządzenia typu Derma pen wyposażone w sterylne, jednorazowe kartridże i surem, ampułki najwyższej jakości.

Czas trwania: indywidualnie

Cena zabiegu: 300 zł

Mezogold

Mezogolod to zabieg mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem innowacyjnego serum zawierającego kompleks złota monojonowego, krzemu organicznego, boru oraz witaminy C.

Składniki aktywne w postaci monojonowej oraz procedura mezoterapii mikroigłowej pozwala na przetransportowanie składników preparatu w obręb skóry właściwej i rozpoczęcię stymulacji proliferacji fibroblastów oraz produkcji białka kolagenowego i elastyny. Proces tworzenia kolagenu w organizmie jest uzależniony oosiadania odpowiednich substratów, m.in. złota, krzemu, witaminy C.

Czas trwania: indywidualnie

Cena zabiegu: 700 zł

Aquqashine BTX

Aquqashine BTX to najnowsza propozycja na rynku mezoterapii igłowych. To produkt nowej generacji zapewniający kompleksowe rozwiązanie w terapii anty ageing. Główna zaletą produktu jest jego wielokierunkowe działanie: przeciwzmarszczkowe, regenerujące, odbudowujące i rozluźniające mięsnie (delikatna alternatywa dla botoxu).

Kompleks peptrydowy stabilizuje aktywnośc mięsni w skórze, rozluznia włókna mięśni mimicznych , wygładza skórę, stymuluje regenerację odnowę komórkową.
Zawarty w Aquqshine BTX kwas hialuronowy głęboko nawilżą skórę oraz wspomaga powolne uwalnianie się peptydów co przedłuża ich działanie.

Czas trwania: indywidualnie

Cena zabiegu: 700 zł

Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabieg polega na pobraniu krwi żylnej, przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, z której bezpośrednio przed zabiegiem odwirowuje się osocze bogatopłytkowe – naturalne źródło czynników wzrostu. Następnie ostrzykuje się metodą mezoterapii igłowej obszar skóry, który chcemy zregenerować. Efekty zabiegu są długotrwałe, a sam protokół jest bardzo bezpieczny ze względu na wysoką biokompatybilność osocza z organizmem pacjenta
Zabiegi z wykorzystaniem osocza pozwalają : pobudzić naturalną regenerację tkanek i włókien kolagenowych poprzez stymulację namnażania komórek, intensywnie odmłodzić skórę, odświeżyć wygląd – zredukować widoczność blizn potrądzikowych, zredukować hiperpigmentację, wygładzić zmarszczki i fałdy skórne, zahamować wypadanie włosów.
Zastosowanie osocza jako terapii hamującej wypadanie włosów jest szczególnie polecane dla Panów i przynosi spektakularne efekty.

Odwiedź nas!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Wszystkie informacje znajdują się w zakładkach na naszej stronie i na portalach społecznościowych, a my cały czas czekamy na Ciebie w salonie i pod telefonem.

Athelas Kosmetyka Twarzy i Ciała 

RZESZÓW, ul. Lisa Kuli 1
35-068 RZESZÓW

Salon kosmetyczny w Rzeszowie z najwyższej jakości usługami na twarz i ciało.

Athelas Kosmetyka i Fryzjerstwo

RZESZÓW, ul. Słowackiego 6
35-060 RZESZÓW 

Salon kosmetyczny w Rzeszowie z usługami kosmetycznymi oraz fryzjerskimi. 

Umów się na wizytę kosmetyczną

lub odwiedź nas w naszych salonach kosmetycznych.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W ATHELAS

+48 533 655 052

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W CZARY MARY

+48 516 745 187