Oxygeneo

Jedną z propozycji zabiegów dla każdego typu cery jest oxygeneo, czyli kilkufazowa aktywność polegająca na wywołaniu efektu Bohra. Czym on jest i jakie efekty może pomóc osiągnąć – o tym dowiedzą się Państwo więcej poniżej.

Oxygeneo – trójfazowy zabieg

Każdy z nas oczekuje od zabiegów kosmetycznych efektów, które pomogą poprawić wygląd jego skóry. Oxygeneo dzięki trójfazowej pielęgnacji może przywrócić cerze piękny wygląd bez użycia skalpela i innych metod inwazyjnych. Jakie efekty pomaga osiągnąć ten rodzaj zabiegu? Są to:

  • odmłodzenie,
  • odżywienie,
  • rozjaśnienie.

Wszystko dzięki trzem krokom, podejmowanym w odpowiedniej kolejności. Pierwszym etapem zabiegu jest złuszczanie – skóra zostaje oczyszczona z warstwy rogowej naskórka oraz zanieczyszczeń. Wszystko dzięki głowicy uwalniającej mikrokapsułki, odpowiedzialnych za oczyszczanie i przygotowanie skóry twarzy do dalszej pielęgnacji.

Kolejnym krokiem jest wchłanianie substancji aktywnych, jakie znajdują się w składzie wybranego preparatu. Mogą to być retinol, kwas hialuronowy, kojowy czy azelainowy. Dzięki nim skóra może zostać lepiej odżywiona, co poprawia jej ogólny wygląd.

Ostatnim etapem zabiegu oxygeneo jest dotlenienie, jakie osiągamy dzięki dochodzącej na powierzchni skóry reakcji, w wyniku której powstają mikropęcherzyki bogate w dwutlenek węgla.

Tak przeprowadzony zabieg, oparty na efekcie Bohra, może pomóc odzyskać skórze twarzy odżywienie, odmłodzenie i rozjaśnienie, które pomagają uzyskać zdrowy i promienny wygląd. Na czym polega tajemnicza reakcja chemiczna? Połączenie kapsułki z dobranym do potrzeb cery preparatem powoduje powstawanie drobnych pęcherzyków. Dzięki ich obecności zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który może pomóc w łatwiejszym wydzieleniu się tlenu z hemoglobiny do aktywnych tkanek – jest to główna zasada działania tego rodzaju metody, stosowana głównie właśnie w kosmetologii oraz medycynie estetycznej.

Po więcej informacji na temat zabiegu oxygeneo zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszego gabinetu kosmetycznego Athelas Kosmetyka Twarzy i Ciała.